Trofeo San Ginés de fútbol

Trofeo San Ginés (Arrecife, Lanzarote-Spain)  1969-2014


Played in the city of Arrecife (Lanzarote, Spain).
Unión Deportiva Lanzarote is a Spanish football team based in Arrecife, in the autonomous community of Canary Islands. Founded in 1970.
Lanzarote plays its home games at the Ciudad Deportiva de Lanzarote (sports city), a 6,000-seat stadium which is shared with CD Orientación Marítima.


Palmares

 1 1969 Sporting San José		0-0 Selección de Lanzarote      [Sporting San José on pen.]
 2 1970 UD Las Palmas B			1-1 CD Tenerife                 [UD Las Palmas B on pen.]
 3 1971 UD Las Palmas B			2-0 Selección de Lanzarote
 4 1972 UD Lanzarote 			1-0 UD Las Palmas B
 5 1973 UD Lanzarote  			2-2 UD Las Palmas B             [UD Lanzarote on pen.]
 6 1974 UD Las Palmas B			1-1 At. San Sebastián           [UD Las Palmas B on pen.]
 7 1975 CD Pegaso 			1-0 UD Lanzarote
 8 1976 UD Las Palmas B			1-1 UD Lanzarote                [UD Las Palmas B on pen.]
 9 1977 UD Lanzarote			0-0 Córdoba CF                  [UD Lanzarote 4-2 on pen.]
10 1978 CD Toscal 			0-0 San Andrés Tenerife         [CD Toscal on pen.]
11 1979 UD Las Palmas B 		1-1 UD Lanzarote                [UD Las Palmas B on pen.]
12 1980 UD Las Palmas B 		2-0 UD Lanzarote
13 1981 CD Mensajero			1-0 Telde
14 1982 UD Las Palmas B  		3-0 Selección de Fuerteventura
15 1983 RC Deportivo La Coruña  	3-1 UD Lanzarote
16 1984 UD Lanzarote			  * Triangular Trophy
17 1985 Real Madrid Castilla		3-2 UD Las Palmas B 
18 1986 CD Tenerife 			  * Triangular Trophy
19 1987 UD Telde			  * Triangular Trophy
20 1988 UD Las Palmas B  		2-0 CD Maspalomas
21 1989 UD Las Palmas 			3-1 CS Marítimo Funchal
22 1990 Sel. Juvenil Lanzarote 		  * Triangular Trophy
23 1991 UD Lanzarote 			  * Triangular Trophy
24 1992 CD Corralejo 			0-0 UD Las Palmas B             [CD Corralejo on pen.]
25 1993 UD Las Palmas 			4-0 UD Lanzarote
26 1994 UD Las Palmas B  		3-2 UD Lanzarote
27 1995 UD Las Palmas 			4-1 CD Tenerife B
28 1996 UD Las Palmas			3-1 Real Madrid Castilla
29 1997 Albacete Balompié		2-1 Rayo Vallecano
30 1998 Pájara Playas Jandia		4-0 Albacete Balompié
31 1999 Real Madrid Castilla 		1-1 UD Lanzarote                [Real Madrid Castilla on pen.]
32 2000 FC Barcelona B 			2-1 UD Lanzarote
33 2001 Córdoba CF 			3-1 UD Lanzarote
34 2002 Elche CF 			5-1 CD Teguise
35 2003 CD Tenerife			0-0 UD Las Palmas
36 2004 UD Lanzarote 			2-0 UD Fuerteventura
37 2005 UD Las Palmas 			0-0 UD Lanzarote 		[UD Lanzarote on pen.]
38 2006 Universidad Las Palmas 		3-0 UD Lanzarote
39 2007 UD Fuerteventura		0-0 CD Teguise                  [UD Fuerteventura on pen.] 
40 2008 UD Las Palmas 			3-1 UD Lanzarote
41 2009 CD Alavés			1-0 Real Unión de Irún
42 2010 UD Las Palmas 			1-1 Universidad Las Palmas      [UD Las Palmas on pen.]
43 2011 UD Las Palmas 		  	  * Triangular Trophy
44 2012 UD Lanzarote			3-1 CD Tenerife
45 2013 UD Lanzarote			  * Triangular Trophy
46 2014 UD Lanzarote UD Lanzarote	  * Triangular Trophy

Number of Wins:

9 UD Lanzarote
  UD Las Palmas B

8 UD Las Palmas
  
2 CD Tenerife
  Real Madrid Castilla

1 Sporting San José Las Palmas
  CD Pegaso (Madrid)
  CD Toscal
  CD Mensajero
  Selección Juvenil de Lanzarote
  CD Corralejo
  Albacete Balompié
  RC Deportivo de la Coruña
  UD Telde
  UD Pájara-Playas de Jandía
  FC Barcelona B
  Córdoba CF
  Elche CF
  Universidad de Las Palmas
  UD Fuerteventura
  CD Alavés


1969

Participants:
UD Las Palmas B (Spain)
Selección de Lanzarote (Spain)
Real Unión de Tenerife (Spain)
Sporting San José de Las Palmas (Spain)

Semifinals [Aug 23, 24]
Sel. Lanzarote	1-1 UD Las Palmas B            [Sel. Lanzarote 3-2 on pen.]
  [0-1 Merino 1´, 1-1 Fernando (p)]
Sp. San José	x-x Real Unión Tenerife

Final [Aug 25]
Sp. San José	0-0 Selección de Lanzarote  [Sporting San José on pen.]
  [-]
CD San José:   Jaime; Rafael, Oliva, Falo; Paquillo, Pepito;
               Melo, Salamanca, Sosa (Samper), Andrés, Manolín.
S. Lanzarote:  Esteban; Guelo, Tony, Fernando; Domingo, Manolo II;
               Pipe, Dévora, Fifo, Canario (Carlos).

1970

Participants:
UD Las Palmas B (Spain)
Selección de Lanzarote (Spain)
Tenerife Atlético (Spain)
Sporting San José de Las Palmas (Spain)

Semifinals [Aug 23, 24]
Sel. Lanzarote	1-2 UD Las Palmas B
  [1-0 Ñi 53´, 2-0 Merino 56´, 2-1 Devora]
Tenerife At.	2-1 Sporting San José
  [;Susi (p)]

Final [Aug 25]
UD Las Palmas B	1-1 Tenerife Atlético
  [1-0 Ñoño 15´, 1-1 López 77´]
UD las Palmas:  Estornell; Estévez, Páez, Hernández; Trona, mellán;
                Ñiz (Carmelín), Pacuco, Merino, Lemes, Ñoño.
Tenerife At:    Bazo; Moisés, Roberto, Sanmartín; Manolo, López; Álex, 
                Lelio; Cantudo, Medina, (De la Rosa), Juanito (Linares).

1971

Participants:
UD Las Palmas B (Spain)
Atlético Malagueño (Spain)
Atlético Córdoba (Spain)
Selección de Lanzarote (Spain)

Semifinals [Aug 26, 27]
UD Las Palmas B	2-1 At.Malagueño
  [0-1 Rua 18´, 1-1 Pacuco (p), 1-2 Pacuco 56´]
Sel.Lanzarote	1-1 At. Córdoba                  [Sel. Lanzarote on pen.]
  [0-1 Delgado 59´, 1-1 Grimón 83´]

Third place match [Aug 28]
At. Córdoba	0-1 At. Malagueño
  [0-1 Ballesteros]

Final [Aug 28]
UD Las Palmas B	2-0 Selección de Lanzarote
  [1-0 Merino 5´, 2-0 Merino 7´]
UD Las Palmas:  Arbelo; César, Juan Miguel, Espino; Ciano (Tato), Roque; 
                Pacuco, Lo, Merino, Taisma, Lemes.
Sel. Lanzarote: Esteban; Guelo, Gorriz, Viera; Manuel, Manolo;
                Silva (Gilberto), Canario (Aparicio), Dévora (Lito), Fito, Grimón II.

1972

Participants:
UD Las Palmas B (Spain)
CD Tenerife B (Spain)
CD Tenisa (Spain)
UD Lanzarote (Spain)

Semifinals [Aug 24, 25]
Sel. Lanzarote	5-4 CD Tenisca
UD Las Palmas B	1-0 CD Tenerife Atlético
  [1-0 Tito 7´]

Third place match [Aug 26]
CD Tenerife B	4-2 CD Tenisca

Final [Aug 27]
UD Lanzarote	1-0 UD Las Palmas B
  [1-0 Grimón I
UD Lanzarote:  Mariano; Güelo, Toni, Viera I; Manuel, Rodríguez; Aparicio, 
               Grimón i , Lito, Lorenzo, Cruz. (+ Viera II, Chicho, Jaime).
UD Las Palmas: Ceballos; Ñato, Espino, Leocadio; Roque, Ñi; 
               Oramás, Leonardo, José Ramón, Walter, Emilio (Mayor).

1973

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
UD Las Palmas B (Spain) 
CD Toscal (Spain)
Hespérides Gran Canaria (Spain)

Semifinals [Aug 18]
UD Las Palmas B	2-0 Hespérides Gran Canaria
  [1-0 Tito 30´, 2-0 Eladio 89´]
UD Lanzarote	1-0 CD Toscal
  [1-0 Lito 81´]

Third place match [Aug 19]
Hespérides	3-1 CD Toscal
  [Manolín, Sammer, Sosa; Emilio]

Final [Aug 19]
UD Lanzarote	2-2 UD Las Palmas B
  [0-1 Rivero 30´, 0-2 Oramás 41´, 1-2 Tony (p) 52´, 2-2 Grimón I 85´]
UD Lanzarote:  Mariano (Esteban); Viera I (Cruz), Tony, Ernesto; Guelo, Fausto; 
               Aparicio, Lorenzo, Devora (Fita), Grimón I, Grimón II.
UD Las Palmas: Curbelo; Luzardo, Galván, Segundo; Marrero, Tito; 
               Eladio, Noda, Rivero, Oralmás, Artiles.

1974

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
UD Las Palmas (Spain)
At. Madrid B (Spain)
San Sebastián (Spain)

Semifinals [Aug 23, 24]
UD Las Palmas	1-1 At. Madrid B         [UD Las Palmas on pen.]
  [0-1 Emilio 29´, 1-1 Rivero 38´]
UD Las Palmas: Pérez; Carlos, Torres, Lusardo; Marrero, Cruz Pérez;
               Eladio (Tino), Noda, Rivero, Jorge (Galván), José Antonio.
At. Madrid B:  Del Moral; Martín, Rafa, Calleja; Atienza, Moreno;
               Rossi, Gordillo (Jusante), Prado, Emilio (Guerrero), Juancosa (Abarca).
UD Lanzarote	0-0 San Sebastián
  [-]
UD Lanzarote:  Mariano; Machín, Tony, Ernesto; Manuel, Francisco;
               Aparicio I, Cruz, Limón II, LImón I (Juan), Aparicio II.
San Sebastián: Lerano; Murillo, Velasco, Geloyeste; Arano, Valeiro;
               Gabilondo (Sutues), Alonso (OLavarría), Juariste, Zamora, Munguía.

Third place match [Aug 25]
UD Lanzarote	1-2 At. Madrid B    [UD Lanzarote on pen.]

Final [Aug 25]
UD Las Palmas	1-1 San Sebastián
  [0-1 Arano (p) 6´, 1-1 Eladio 23´]
UD Las Palmas: Pérez; Carlos, Torres, Luzardo; Tito, Cruz Pérez;
               Eladio, Noda (Padrón), Marrero, Galván, José Antonio (Tino).
San Sebastián: Lerando; Murillo, Velasco, Celayeta; Arano, Maneiro; Munguía,
               Gabilondo (Olavarría), Alonso, Juaristi, Zamora.

1975

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
UD las Plamas (Spain)
CD Carabanchel (Madrid-Spain)
CD Pegaso (Madrid-Spain)

Semifinals [Aug 15, 16]
CD Pegaso	2-0 CD Carabanchel
  [1-0 ? 18´, 2-0 Oliva 27´]
CD Pegaso:     Pascual; Cocero, Chofer, Martínez; Pavón, Marón; Oliva, 
               Ramos (Grande), Romero, Domínguez, De Diego.
Carabanchel:   Martín; Ciudad, Chema, Lasheras I; Oropesa (Rafa), González; 
               Friol, Carlos (Luis Miguel), Ricardo, Salagre, Martínez (Núñez).
UD Lanzarote	1-0 UD Las Palmas
  [1-0 Grimón I 48´]
UD Lanzarote:  Rafael; Machín, Toni (Gabriel), Cáceres; Manolo, Ernesto;
               Paco, Félix, Simón I (Marrero), Aparicio II (Felipe), Grimón II.
UD Las Palmas: Pérez; Marrero, Galván, Doblado; Toni, Chuco;
               Momo (Juan José), Jesús, Agustín, Farias, Miguel.

Third place match [Aug 17]
UD Las Palmas	3-0 CD Carabanchel
  [?]
UD Las Palmas: Pérez; Marrero, Toni, Doblado; Suso, Padrón; Agustín,
               Felo, Jesús, José (Momo), Galván, Juan José.
Carabanchel:   Del Río; Ciudad, Lasheras I, Lasheras II; Chemari, González; Rojas, 
               Carlos (Oropesa), Martínez, Salagré (Luis Miguel), Trial (José Manuel).

Final [Aug 17]
UD Lanzarote	0-1 CD Pegaso
  [0-1 Romero]
UD Lanzarote:  Rafael; Machín, Toni, Cáceres; Manolo, Carmona (Felipe);
               Lorenzo (Paco), Fer, Grimón II, Grimón I, Aparicio II.
CD Pegaso:     Pascual; Cosoro, Cháfer, Martínez; Morón, Pavón;
               Oliva, Ramos, Romero, De Diego, Grande.

1976

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
UD Las Palmas B (Spain)
CD Tenerife (Spain)
Real Valladolid (Spain)


Semifinals [Aug 24, 25]
UD Las Palmas B	2-2 Real Valladolid          [UD Las Palmas B]
CD Lanzarote	x-x CD Tenerife

Third place match [Aug 26]
CD Tenerife	1-3 Real Valladolid
  [0-1 Aparicio 17´, 0-2 Tono 28´, 1-2 Augusto 65´, 1-3 Rusky 80´]
CD Tenerife:   Herrera; Abreu; Matrollo, Gracia; Paco, Meneses; 
               Augusto (Roberto), Cayo, Enrique. Santi, Lolín.
R. Valladolid: Llacer; Machín, Avelino, Puig Viñeta; Toño, Palacios (Diez), 
               Aparicio, Vicente, Rodilla (Rusky), López.

Final [Aug 26]
UD Lanzarote	1-1 UD Las Palmas B            [UD Las Palmas on pen.]
  [0-1 Gerardo 28´, 1-1 Tony 67´]
UD Lanzarote:   Rafael; Felipe, Cáceres, Ernesto; Tony, Quelo; Fétix, 
                Fausto, Lito, Falero II (Gil), Grimon II.
UD Las Palmas:  Arbelo; Juan José, Toledo, Torres; Marrero, 
                Julio, Gerardo, Juani, José, Benito, Galo.

1977

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
Sport Maritimo de Funchal (Portugal)
CD Tenerife (Spain)
Córdoba CF (Spain)

Semifinals [Aug 24, 25]
UD Lanzarote	1-0 CD Tenerife
  [1-0 Grimón II]
UD Lanzarote:  Rafael; Guelo, Cáceres, Cruz: Fausto, Gil; Juan Pedro, 
               Emeterio, Grimón II, Lito, Félix.
CD Tenerife:
Córdoba CF	1-0 Maritímo Funchal
  [1-0 Rivero 64´]
Córdoba CF:   Moreno; Monzón, Redondo, Rafaelín; De la Cruz, Peres; 
              Rivero, Pedro, Burguete, Gallardo, Campos.
Marítimo:     Amaral; Fernando, Ruíz, Eduardo; Pira, Nelson (Canam); Marino (Carvallo), 
              Walter, Norberto, Tininho,  Dejair (France).

Third place match [Aug 26]
CD Tenerife	0-0 Marítimo Funchal    [Marítimo Funchal on pen.]
  [-]

Final [Aug 26]
UD Lanzarote	0-0 Córdoba CF          [UD Lanzarote 4-2 on pen.]
  [-]
UD Lanzarote: Rafael; Grimón II (Arocha), Lito, Gabriel; Rafael Gil, Juan Pedro; 
              Emeterio (Grimón I, Emiliano)), Cruz, Cáceres, Fausto, Guelo.
Córdoba CF:   Moreno; Monzón (Calvo), Rafaelin, De la Cruz; Redondo, Peresa; 
              Rivero, Camoos, Burguete, Sánchez Galliardo, Rampós.

1978

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
UD Las Palmas B (Spain)
CD Toscal (Spain)
San Andrés Tenerife (Spain)

Semifinals [Aug 24, 25]
CD Toscal	1-0 UD las Palmas B
UD Lanzarote	0-2 San Andrés

Third place match [Aug 26]
UD Lanzarote	1-3 UD las Palmas B

Final [Aug 26]
CD Toscal	0-0 San Andrés Tenerife    [CD Toscal 4-3 on pen.]
  [-]
CD Toscal:   Domingo; Duran, Juan Emilio, Eduardo, Javier; Luisi, Francis (Tapia), 
             Tato (Bacallado); Muñoz (Juanea), David, Juan Ramón.
San Andrés:  Esteban; Felipe, Domingo, Abreu (Kraus), Mario; Bruno, Barrios, 
             Tono (Noly); Augusto, Daniel, Miguel Ángel.

1979

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
CD Tenisca (Spain)
CD Toscal (Spain)
UD Las Palmas B (Spain)

Semifinals [Aug 24, 25]
UD Las Palmas B	1-0 CD Tenisca
  [1-0 Artiles 50´]
UD Lanzarote	0-0 CD Toscal

THierd place match [Aug 26]
CD Tenisca	1-0 CD Toscal
  [1-0 Felín 55´]

Final [Aug 26]
UD Lanzarote	1-1 UD Las Palmas B    [UD Las Palmas B on pen.]
  [0-1 Artiles 57´, 1-1 Falero 79´]
UD Lanzarote:    Juan Antonio; Guelo, Felipe, Cruz; Román, Cáceres; 
                 Andrés Emeterio, Lito, Gil, Grimón.
UD Las Palmas B: Manolo; Tomás, Quevedo Toledo; Castellano, Benito, 
                 José Juan, Mario, Rogelio, Artiles,  Chuli.

1980

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
UD Las Palmas B (Spain)
CD Puerto CRuz (Spain)
Unión Moral (Spain)

Semifinals [Aug 23,24]
UD Las Palmas B	3-2 CD Puerto Cruz
  [0-1 Mpvilla (p) 65´, 0-2 Nardo 70´, 1-2 Narciso 85´, 2-2 Faustino 87´,
   3-2 Emeterio 88´]
UD Las Palmas B: Manolo; Cundo, Momo, Mayé, Tato (Richard), Emeterio; 
                 Castellano, Castillo (Faustino), Narciso, José, Jesús.
CD Puerto Cruz:  Castillo; Movilla, Juanito, Tino; Balbi, Manuel; Nony,
                 Miguel, Medina, Real, Andrés.
UD Lanzarote	2-1 Unión Moral
  [1-0 Andrés 68´, 2-0 Falero 74´, 2-1 Oramás (p) 83´]
UD Lanzarote:   Rafael; Cáceres, Felipe, Cruz; Guelo, Arroya;
                Lito, Semi (Gil), Falero, Andrés, Pablo.
Unión Moral:    Miguel; Adriano, Tilo, Toribio; Bartolo, Cristóbal;
                Bardell, Oramás, Guzmán, Osorio, Antoñón (Saavedra).

Third place match [Aug 25]
CD Puerto Cruz	2-2 Unión Moral     [CD Puerto Cruz on pen.]


Final [Aug 25]
UD Lanzarote	0-2 UD las Palmas B
  [0-1 José 87´, 0-2 Momo (p) 88´]
UD Lanzarote:    Rafael; Felipe, Cruz (Grimón II), Guelo, Cáceres; 
                 Arrocha II, Lito, Gil; Calero, Andrés, Pablo.
UD Las Palmas B: Manolo; Cundo, Mayé, Castellano, Momo; Sergio, 
                 Emeterio (Faustino), Narciso; José, Castillo, Jesús.

1981

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
UD Telde (Spain)
UD Las Palmas B (Spain)
CD Mensajero (Spain)

Semifinals [Aug 23, 24]
UD Telde	0-0 UD Las Palmas B       [UD Telde on pen.]
  [-]
UD Lanzarote	1-1 CD Mensajero          [CD Mensajero on pen.]
  [1-0 Grimón 39´, 1-1 Bambiche 51´]
UD Lanzarote: Rafael; Felipe, Cáceres, Cejas (José), Román, Semi, Lito, 
              Sito, Palero (Juan), Andrés (Machín), Grimón (Gabriel).
CD Mensajero: Marantes; Luis, Falo, Guillermo, Chiquí, Mandinga (Luis II); 
              Vicente; Eduardo, Quico, Banbiche.

Third place match [Aug 25]
UD Lanzarote	3-3 UD Las Palmas B        [UD Las Palmas B on pen.]
  [Juan Pedro, Román, Lito; Jesús, Momo II, Sergio]    

Final [Aug 25]
CD Mensajero	1-0 UD Telde
  [1-0 Falo (p) 11´]

1982

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
UD Telde (Spain)
UD Las Palmas B (Spain)
Selección de Fuerteventura (Spain)

Semifinals [Aug 23,24]
UD Las Palmas B	1-1 UD Telde                      [UD Las Palmas B on epn.]
  [1-0 Jorge 5´, 1-1 Yáñez 74´]
UD Lanzarote	2-2 Selección de Fuerteventura    [S. Fuerteventura on pen.
Third place match [Aug 25]
UD Lanzarote	8-0 UD Telde
  [Andrés 3, Lito 2, Falero, Emeterio, Cáceres]
UD Lanzarote: Juan Antonio (Curbelo); Machín (Cruz), Guelo, Jeremías, Cáceres; Gil, 
              Falero (Grimón), Andrés, Emeterio (Francisco), Tata, Lito (Pablo).
UD Telde:     Domingo; Tirado, Barrera, Juan Francisco, Doblado; Miguel, Velázquez, 
              Onofre; Juan Manuel, Devora, Llanas.

Final [Aug 25]
UD Las Palmas B	3-0 Selección de Fuerteventura
  [1-0 Narciso 5´, 2-0 Narciso 74´, 3-0 Jorge]
UD Las Palmas B: Miguel; Federico (Uco), Orlando, Javier, Juan Manuel; Tito, Narciso, 
                 Almeida; Jorge, Miguel Ángel (Dani), Faustino (Ignacio).
Fuerteventura:   Pepe; Cabrera, Curbelo, Manolo, LLanes; Carreno, Plácido, 
                 Manolín (Lalo), Ricardo; Pirri (Pote), Juanono (Antonio Miguel).

1983

Participants:
D Lanzarote (Spain)
Rayo Vallecano (Spain)
RC Deportivo la Coruña (Spain)
UD Las Palmas B (Spain)

Semifinals [Aug 23, 24]
Rayo Vallecano	0-5 RC Deportivo la Coruña
  [0-1 Traba, 0-2 Carrera (P), 0-3 Tomás (OGC), 0-4 Brizzola (P), 0-5 Traba]
R. Vallecano:   Alcázar; Tomás, Madriñán, Loren, Pariente; Uceda (Pepín), Maté (Emiliano),
                Castro (Rochar), Damiano; Juan (Morón), Camerón.
RC Deportivo:   Montes; Carrera (Pardo), Silvi, Ballesta, Moreno; Peralta,
                FRaga (VIcente), Cano; Traba (Huepaya), Brizzola, Miñoz (Agulló).
UD Lanzarote	x-x UD Las Palmas B

Third place match [Aug 25]
UD Las Palmas B	0-2 Rayo Vallecano
 [0-1 Camerón, 0-2 Rocha]

Final [Aug 25]
UD Lanzarote	1-3 RC Deportivo La Coruña
  [1-0 Tatá 10´, 1-1 Carreras (p) 52´, 1-2 Brizzola 102´, 1-3 Peralta 116´]
UD Lanzarote:  Rafael; Machín (Jeremias), Felipe, Cáceres, Fita (García): Tatá,
               Ramón, Juan pedro (Emeterio); Sito, Andrés, Lito.
RC Deportivo:  Montes; Carreras, Silvi, Ballesta, Moreno; Peralta, Fraga (Huapaya),
               Cano (Agulló); Traba, Bizzola, Muñoz (Pardo).

1984

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
UD Las Palmas b (Spain)
CD Mensajero (Spain)

 [Aug 24]
UD Lanzarote	x-x UD Las Palmas B

 [Aug 25]
CD Mensajero	x-x UD Las Palmas B

 [Aug 26]
UD Lanzarote	x-x CD Mensajero

1985

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
At. Madrid B (Spain)
Real Madrid Castilla (Castilla CF) (Spain)
UD Las Palmas B (Spain)


Semifinals [Aug 23, 24]
UD Lanzarote	2-2 UD Las Palmas B        [UD Lanzarote on pen.]
  [?;Machín, Quico]	
At. Madrid B	0-3 Real Madrid Castilla
  [

Third place match [Aug 25]
UD Lanzarote	1-2 At. Madrid B

Final [Aug 25]
UD Las Palmas B	2-3 Real Madrid Castilla
  [0-1, 1-1, 2-1, 2-2, 2-3]

1986

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
CD Tenerife (Spain)
UD Las Palmas B (Spain)

 [Aug 23, 24, 25]
UD Las Palmas B	1-1 UD Lanzarote

CD Tenerife	2-0 UD Las Palmas B
  [1-0 Víctor 1´, 2-0 Víctor 61´]

CD Tenerife	2-1 UD Lanzarote

1987

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
UD Telde (Spain)
UD Las Palmas B (Spain)

 [Aug 27]
UD Lanzarote	0-2 UD Telde

UD Las Palmas B	0-0 UD Telde

UD Lanzarote	1-1 UD Las Palmas B
  [1-0 Ramón 10´, 1-1 Carlos 52´]

1988

Participants:
UD Las Palmas B (Spain)
Real Madrid Castilla (Castilla CF) (Spain)
UD Lanzarote (Spain)
CD Maspalomas (Spain)


Semifinals [Aug 25, 26]
UD Las Palmas B	1-0 Real Madrid Castilla
  [1-0 Alexis II 38´]
UD Las Palmas B: Luis; Carlos, Fredi, Tino, Antonio, Manuel; Morant (Espino 45´), Alexis II (Rafael 78´), 
                 Dévora (Sergio 82´); Agapito, (Juanma 68´), Germán, Marcos.
RM Castilla:     Canales; León, Ruiz Villar, José María, Herrero; Pachi, Salmerón (Mediavilla 75´), 
                 Rosagro, Vilchez (Hurtado 45´); Santi, Caminero.
UD Lanzarote	1-1 CD Maspalomas
 [1-0 Torres 9´, 1-1 Paquito 77´]
UD Lanzarote:  Meló; Cuco, Ginés (Toño 87), Octavio (Santi 90); Luis, 
               Semi, Torres; Nando (Tomás 88), Carlos, José, Quico.
Maspalomas:    Álvaro; Genérelo, Beraza, Juanito (Richard 60); 
               Ordoki, Valencia, Sixto, Paquito; Momo, Alfaro, Quico.

Third place match [Aug 27]
UD Lanzarote	0-8 Real Madrid Castilla
  [0-1 Rosagro 16´, 0-2 Vilchez 25´, 0-3 Rosagro 43´, 0-4 Pachi (p) 51´, 
  0-5 Hurtado 77´, 0-6 Santi 81´, 0-7 César 83´, 0-8 Hurtado 87]
UD Lanzarote:   Melo (Pedro 78´); Cuco, Ginés, Tomás, Luis (Octavio 45´); Semi, 
                Tino, Santi (Nando 45´); Carlos (Gerardo 45´); José, Torres.
RM Castilla:    Canales (Cano 56´); León (Mediavilla 56´), José María (César 56´), Herrero, López Martín; 
                Pachi (Soler 56´); Salmerón (Ruiz Villar 45´), Aragón; Rosagro (Hurtado 45´), Vilchez, Santi.

Final [Aug 27]
UD Las Palmas B	2-0 CD Maspalomas
  [1-0 Agapito 52´, 2-0 Agapito 79´]
UD Las Palmas B: Luis; Carlos, Fredy, Tino, Antonio; Morant, Juanma,
                 Dévora, Agapito; German (Espino 80), Marcos.
CD Maspalomas:   Álvaro; Generelo, Beraza, Juanito (Irala 55), Ordoki, Valencia,
                 Sixto, Miguel Ángel (Farías 55); Momo, Alfaro (Richard 55), Quico.

1989

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
UD Las Palmas (Spain)
CD Castellón (Spain)
CS Maritimo Funchal (Portugal)

Semifinals [Aug 23, 24]
CD Castellón	0-1 CS Maritimo Funchal
  [0-1 Pablo Roberto]
CD Castellón:  Emilio; Alejandro (Moisés), Alfredo, Javi, Bonhoff; 
               Fernández, Escobar, Ibeas; Mel, José, Raúl. 
CD Marítimo:   Valente; Ricardo Jorge, Casimiro, Jorge Costa, Perduv; Mota, Jairo, Hayry; 
               Paulo Ribeiro, Renato, Monteiro. (+ Melinho, Fuerte, Rogerio, Carlos Ferreira).
UD Lanzarote	0-4 UD Las Palmas
  [0-1 Vidal 20´, 0-2 Alexis 58´, 0-3 Onofre 65´, 0-4 Verona 90´]
UD Lanzarote:  Melo; Tomás, Ginés, Cristo, Octavio; Semi, 
               Gerardo (Roberto), Machín, Carlos; Mané, José (Felo).
UD Las Palmas: Chano; Onofre, Tino, Gerardo, Julio; Osear, Güerri, Armando, 
               Dajka; Alexis I, Vidal. (+ José Miguel, Ramón, Verona, Juanma, Víctor). 

Third place match [Aug 25]
UD Lanzarote	1-1 CD Castellón         [CD Castellón on pen.]
  [0-1 Moisés 8´, 1-1 José 20´]
UD Lanzarote: Meló; Tomás, Ginés, Cristo, Octavio; Semi, 
              Gerardo (Nardo); Machín, Carlos, Mané, José (Felo).
CD Castellón: Martínez Puig; Ximet, Trigos, Escobar (Javi), Manchado;
              Fernández (Alejandro, Moisés, Víctor; Mel (Octavio), Ayúcar, Cabrera.

Final [Aug 25]
UD Las Palmas	3-1 CS Maritimo Funchal
  [0-1 Renato 1´, 1-1 Dajka 37´, 2-1 Vidal 63´, 3-1 Alexis I 72´]
UD Las Palmas: Chano; Onofre, Montenegro, Gerardo, Julio; Osear, 
               Güerri, Armando; Dajka, Alexis I, Vidal.
CS Marítimo:   Valente; Ricardo Jorge, Casimiro, Jorge Costa, Perduv (Ramos); Mota, 
               Salsa, Hayry (Duarte); Renato, Rogerio (Nelinho), Ferreira (Monteiio). 

1990

* In this edition, not willing to agree with the participating teams and played the tournament with three youth teams in the region.

Participants:
Sel. Lanzarote juvenil (Spain)
Sel. Arrecife juvenil (Spain)
Sel, Fuerteventura juvenil (Spain)


  Aug [22]
Sel. Arrecige	2-1 Sel. Fuerteventura
  [1-0 Tino 21´, 2-0 Güi 81´, 2-1 Juanito

  Aug [23]
Sel. Lanzarote	1-1 Sel. Fuerteventura
  [1-0 Carlos Javier 25´, Roberto 65´]

  Aug [24]
Sel. Lanzarote	6-2 Sel Arrecife

1991

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
CD Teguise (Spain)
UD Valterra (Spain)


 [Aug 23]
UD Lanzarote	3-1 CD Teguise
  [1-0 José 38´, 2-0 Carmelo 60´, 2-1 Sito 73´, 3-1 Roberto 81´]

 [Aug 24]
UD Lanzarote	2-0 UD Valterra
  [1-0 José 60´, 2-0 Carmelo 63´]

 [Aug 25]
CD Teguise	2-0 UD Valterra
  [1-0 Robayna, 2-0 Sito]

1992

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
CD Marino Tenerife Sur (Spain)
UD Las Palmas B (Spain)
CD Corralejo (Spain)

Semifinals [Aug 23, 24]
UD Lanzarote	1-2 CD Corralejo
  [1-0 Carlos 42´, 1-1 Coca, 1-2 Bartolo]
UD Las Palmas B	2-1 CD Marino Tenerife Sur
  [1-0 Francis, 1-1 Julio Suárez, 2-1 Correa (p)]
UD Las Palmas B: Tato; Leonardo, Rubén, Gustavo, Alexis; Ortega, Tino Luis, 
                 Correa I, Francis; Correa II, Manuel Orlando.
CD Marino:       Urresti; Teto, Toni, Fran, Alexis; Roberto, Carrasco, 
                 Ariel, Julio; Quico, Víctor.

Third place match [Aug 25]
UD Lanzarote	0-1 CD Marino Tenerife Sur
  [0-1 Julio Suárez 38´]
UD Lanzarote:  Rufino; Nardo, Pepito, Jesús, Francis; Roberto, 
               Carmelo, Sergio, Carlos; Pepe, Miguel Ángel.
CD Marino:     Juan Pedro; Fran, Toni, Juan Miguel, Alexis; Ariel, 
               Carrasco, Roberto; Julio Suárez, Quico, Oval.

Final [Aug 25]
CD Corralejo	0-0 UD Las Palmas B         [CD Corralejo on pen.]
  [-]
CD Corralejo:  Clemente; Carlito, Santana, Siró, Agapito; Orlando, Alexis, 
               Gerardo; Sergio, Coca, Félix Espiné.
Las Palmas B:  Tato; Leo, Rubén, Gustavo, Alexis; Ortega, 
               Tino Luis, Correa I, Franci; Manuel Orlando, Germán Bueno.

1993

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
UD Las Palmas (Spain)
CD Maspalomas (Spain)
CD Corralejo (Spain)

Semifinals [Aug 23, 24]
UD Lanzarote	3-3 CD Corralejo             [UD Lanzarote on pen.]
  [1-3 Santi, 2-3 Carlos, 3-3 Felo]
UD Las Palmas	2-0 CD Maspalomas
  [1-0 Eduardo, 2-0 Francis]

Third place match [Aug 25]
CD Corralejo	2-1 CD Maspalomas
  [0-1 Domingo Ojeda, 1-1 Lando, 2-1 René]

Final [Aug 25]
UD Lanzarote	0-4 UD Las Palmas
  [0-1 Guillermo 45´, 0-2 Alexis 51´, 0-3 Sintes (p) 76´, 0-4 Francis 90´]
UD Lanzarote:  Iván( Jacobo); Martin, Francis (Francis Ojeda), Osear, Octavio; Machín, 
               Manuel Orlando (Narci), Mané (Felo); Orlando (Carlos), Semi, Tino.
UD Las Palmas: Javier; Cruz Pérez, Abad, Bañuelos, Guillermo; Sintes (Ojeda), 
               Eduardo( Emilio Cabrera), Tino Luis (Daniel); Alexis, Correa (David), Francis. 

1994

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
UD Valterra (Spain)
CD Corralejo (Spain)
UD Las Palmas B (Spain)

Semifinals [Aug 20]
UD Lanzarote	2-1 UD Valterra
  1-0 Jonathan 19´, 1-1 Antonio 30´, 2-1 Jonathan 68´]
CD Corralejo	1-1 UD Las Palmas B
  [1-0 Abad, 1-1 Oliver]

Third place match [Aug 21]
UD Valterra	1-4 CD Corralejo
  [0-1 Coca 12´, 0-2 Coca 29´, 0-3 Coca 33´, 1-3 Juan pedro (p) 78´, 1-4 Tino Luis 81´]
UD Valterra:   Iván; Marcial, Javi (José), Javier, Víctor, Antonio (Roberto);, Manuel, 
               Francisco Javier, Sergio; Juan Pedro, Pedro Villalba.
CD Corralejos: Rafa; Carlitos (Michel), Santana, Ciro, Francis; Saulo (René), 
               Tino Luis, Enrique; Félix (Roberto), Coca (Abab), Alexis (Luis).

Final [Aug 21]
UD Lanzarote	2-3 UD Las Palmas B
  [0-1 Marcelino 8´, 1-1 Octavio 36´, 1-2 Marcelino 41´, 1-3 Marcelino 46´, 2-3 Manuel Orlando 66´]
UD Lanzarote:  Jacobo (Machín); Tino (Suso), Francis (Orlando), Tomás, David; Octavio, 
               Fernando (Carmelo), Morant; Manuel Orlando, Mané, Jonathan.
Las Palmas B:  Lampón; Manuel Pablo, Jerónimo, Pedro, Valido (Quique); Sergio, 
               Valerón, Oliver, Marcelino (Seba); Falo (Ismael, Iglesia.

1995

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
CD Toledo (Spain)
CD Tenerife B (Spain)
UD Las Palmas (Spain)

Semifinals [Aug 18, 19]
UD Lanzarote	0-6 UD Las Palmas
  [0-1 Eduardo 15´, 0-2 Orlando 30´, 0-3 Socorro 45´, 0-4 Edu García 70´, 
   0-5 Padrón 73´, 0-6 Lando 90´]
UD Lanzarote:  Marcos (Jacobo); Tomás, Enrique, Semi, David; Iván (Tino), Manuel Orlando, 
               Alexis, Jonathan (Rafa); Cristo (Agapito), Felo (Mané 58).
UD Las Palmas: Santi Calvo (Lampón); Padrón (Paquito), Bodelón, Asier, Guillermo; Ángel, Engonga (Lando), 
               Edu García (Dani), Orlando; Socorro, Eduardo (Eloy).
CD Tenerife B	2-1 CD Toledo
  [1-0 Sebas 30´, 2-0 Domingo, 2-1 Melenas]


Third place match [Aug 20]
UD Lanzarote	0-1 CD Toledo
  [0-1 De Diego]
UD Lanzarote:  Marcos; Tino, Enrique, Octavio (cemi), David; Iván (Santi), 
               Manuel Orlando, Alexis, Jonathan; Cristo (Agapito), Felo.
CD Toledo:     Villavilla; Zapata, Marcos, Abel (Ruiz Ochoa), Moj; Santi Cuesta, 
               Agnaldo (Melenas), Dani, De Diego; Casquero (Tito), Félix.

Final [Aug 20]
UD Las Palmas	4-1 CD Tenerife B
  [1-0 Ángel 31´, 2-0 Edu García 33´, 3-0 Engonga 37´, 3-1 Domingo 40´, 4-1 Eloy 59´]
UD Las Palmas: Manolo; Paquito, Padrón, Asier, Espejo (Guillermo); Ángel (Lando), 
               Eloy, Edu García (Bodelón), Orlando; Socorro, Engonga (Eduardo).
CD Tenerife B: Domingo; Garlitos, Juani, Eduardo, Chacho; Cruz Pérez (José Manuel), 
               Mauces (Toñito), Carlos, Domingo II; Zipi (Víctor Hernández), Sebas.

1996

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
CD Numancia (Spain)
Real Madrid Castilla (Real Madrid B) (Spain)
UD Las Palmas (Spain)

Semifinals [Aug 22, 23]
UD Lanzarote	2-3 UD Las Palmas
 [1-0 Morán, 2-0 Iván, 1-2 Sandro 43´, 2-2 Valerón 76´, 2-3 Orlando 92´]
CD Numancia	1-1 Real Madrid Castilla      [Real Madris Castilla on pen.]
  [0-1 David Ruiz (og) 44´, 1-1 David Ruiz 68´]
CD Numancia:   Núñez; Julián Ronda, Murillo, López Bravo, Moreno; Mata, Villafañé, Cela, David Ruiz; Chuchi, 
               Macón, David Martín. (+ Óscar, Echeverría, Alfonso, Octavio, Pepo).
RM Castilla:   Valbuena; Sánchez, Molina, Junior, Vaqueriza; Rodri, Luis Martínez, Morán, Iván; Zeferino, 
               Javi Guerrero. (+ Arquero, Raúl, Rivera, Cambiasso, Lima, Rui).

Third place match [Aug 24]
UD Lanzarote	0-1 CD Numancia
  [0-1 Murillo 37´]
UD Lanzarote: Iván; Fabián, Juan Carlos, David, Morant; Esteban, Orlando, 
              Iván III, Carlos Cejas; Alexis Lemes, Rafa.
CD Numancia:  Laureano; Osear, Octavio, Murillo, Juan; Alfonso, 
              Mata, Villafañi, Gallardo; Macón, David.

Final [Aug 24]
UD Las Palmas	3-1 Real Madrid Castilla
  [0-1 Lima 1´, 1-1 Marcelino 48´, 1-1 Orlando 70´, 3-1 Dragan 73´]
UD Las Palmas: Manolo; Guillermo, Toni, Asier, Blazo; Paquito, Ángel, Sandro, Socorro; 
               Orlando, Marcelino. (+ Espejo, Víctor, Lampón, Dragan, Valerón).
RM Castilla:   Raúl; Sánchez, Junior, Vaqueriza, Molina; Lima, Rodri, Morán, Luis Martínez; 
               Javi Guerrero, Zeferino. (+ Artero, Luis Martínez, Rivera, Cambiasso).

1997

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
Rayo Vallecano (Spain)
Albacete Balompié (Spain)
UD Las Palmas (Spain)


Semifinals [Aug 21, 22]
UD Lanzarote	0-0 Rayo Vallecano
  [-]
UD Lanzarote: Moisés; Morán, Juanfra, Pedro, Jesús; Santi, José María, Cristian,
              Tata; Alexis Suárez, Enrique, Rosmen. (+ Juan Carlos, Rafa, De la Hoz).
R. Vallecano: España; Cota, Palacios, Muñiz, Pablo Sanz; Alcázar, Andrijasevic, Luis Martínez; Van den Bergh, 
              Klimovicz, Addellaoui. (+ Ribera, Estíbariz, Pineda, Iván Rosado, José María).
UD Las Palmas	0-3 Albacete Balompié
  [?]

Third place match [Aug 23]
UD Lanzarote	0-2 UD Las Palmas
  [0-1 Socorro 24´, 0-2]
UD Lanzarote:  Moisés; Gil (Ruimán), Juanfra, Pedro Jesús, Santi; De la Hoz, Cristian 
               (Alexis Guemes), Tata, Iván Rosa (Mané); Alexis Suárez, Rosmen (Rafa).
UD Las Palmas: Cicovic; Manuel Pablo, Paqui, Herrera, Víctor; Samways, Osear (Marcelino), 
               Agostinho, Walter Pico; Juan Carlos Socorro (Hidalgo), Orlando (Pachi).

Final [Aug 23]
Albacete	2-1 Rayo Vallecano
  [1-0 Dani Bouzas 5´, 2-0 Meléndez 18´, 2-1 Ribera  73´]
Albacete:     Plotnikov; Ortega, Baroja, Vasilejevic, Aranalde; Gómez, Jesús, Belenguer,
              Menéndez; Dani Bouzas, Aquino. (+ Alex, Toni Velamazán, Juanlu, Cedrón, Moreno).
R. Vallecano: Lopetegui; Cota, Muñiz, Pablo Sanz, José María; Estíbariz, Luis Martínez,
              Castillo, Palacios; Pineda, Klimovitcz. (+ Addellaoui, Ribera, Alcázar, Andrijasevic).

1998

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
UD Pájara-Playas Jandía (Spain)
Albacete Balompié (Spain)
CFC Tacuense de Bahía (Brazil)

Semifinals [Aug 22]
Albacete	5-0 CFC Tacuense
  [1-0 Salva, 2-0 García Sosa, 3-0 Maslov, 4-0 Trigueros, 5-0 Gómez)
UD Lanzarote	x-x UD Pájara-Playas Jandía

Third place match [Aug 23]
UD Lanzarote	2-0 CFC Tacuense
  [1-0 Pedro 19´, 2-0 Rosmen 75´]
UD Lanzarote: Moisés; Gabriel, Pedro, Santi, Juan; David Martín. Iglesias, José María, Rubén; 
              Maciot, Quique. (+ Rosmen, Juan Enrique, Jotha, Iván Rosa, De la Hioz).
AE Tacuense:  Saciv; Daniel, Roger, Alexandre, Ferreira; Neno, Famassa, 
              Flavio, Bruxa; Dao, Rogerio.

Final [Aug 23]
Playas Jandía	4-0 Albacete Balompié
  [1-0 Raúl Borrego 21´, 2-0 Bellido 35´, 3-0 Carlos 35´, 4-0 Raúl Benítez 85´]
Playas Jandía: Gustavo; Padrón, Germán, Suárez, Agapito, Ramón; José, Víctor, Raúl Benítez,
               Raúl Borrego; Juan Bellido, Carlos. (+ Marcos Molina, Lolo, Raúl Saavedra).
Albacete:      Julio Iglesias; Tito, Magano, Peña, Nieto; Fernando, Jesús, Salva, Maslov;
               Carpintero, García Sosa. (+ Alberto, Gómez, Trigueros, J. Vicente).

1999

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
Orientación marítima (Spain)
Real Madrid Castilla (Real Madrid B) (Spain)
Getafe CF (Spain)

Semifinals [Aug 14]
UD Lanzarote	2-1 Getafe CF
  [1-0 Rafa Rodríguez 20´, 2-0 Rafa Rodríguez 41´, 2-1 Popovic 73´]
UD Lanzarote:  Marino; Carlitos, Juani (Rubén 94´), Pedro Cruz, Santi Torres; Blas, Jotha (Mingolo 85´=,
               José María, Rafa Rodríguez (Rafa González 68´), Jero (Chano 88´), Jonathan Torres.
Getafe CF:     Santi Lampón; Rondo (Popovic 46´), Alejandro, Cañizares, Pulido, Cañas (Alain 86´);
               Rolo (Parrado 46´), José Carlos (Juanma 46´), Kaiku (Nando 46´), Curras, Vidal.
O. Marítima	1-3 Real Madrid Castilla
  [1-0 Felo (p) 28´, 1-1 Sestelo 43´, 1-2 Epitié 52´, 1-3 Sestelo 63´]
O. Marítima:   Marcos; Juan Carlos, (Maikel 65´), Jorge, Pi, Tomás (Carmelo 73´); Iván Rosa,
               Orlando, Aridane (Juan Pedro 53´), Felo (Tata 53´); Enrique, De la Hoz (Francisco Javier 57´).
RM Castilla:   Oliver (Carlos Sánchez 73´); David Sánchez, Leo, Robles, Nacho Ramos; Fernando (Martín Pulido 73´),
               Beltrán (Somoza 53´), Epitié (Sousa 53´), Zárate (Herrera 73´); Sestelo, Zafra (Martins 35´).

Third place match [Aug 15]
O. Marítima	0-2 Getafe CF
  [Popovic (p) 33´, 0-2 Popovic 37´]
O. Marítima:   Iván; Juan Carlos, David Padrón (Enrique 58´), Carmelo, Pi (Maikel 67´); Alexis, Lolo (De la Hoz 46´),
               David Tata, Tomás (Manuel Orlando 25´); Iván Rosa, Aridane.
Getafe CF:     Santi Lampón; Rondo, Alain, Cañizares, Fernando (Segura 51´); JIménez, Curras,
               José Carlos, Popovic (Pulido 59´); Nando (Alejandro 51´), Kaiku (Rojo 82´).

Final [Aug 15]
UD Lanzarote	1-1 Real Madrid Castilla           [Real Madrid Castilla on pen.]
  [1-0 Rafa Rodríguez 17´, 1-1 Zafra (p) 71´]
UD Lanzarote:  Marino; Carlitos, Juani (Chano 60´), Pedro Cruz, Santi Torres; Blas, Jotha (Rubén 65´),
               Rafa Rodríguez (Rafa González 69´); Jero, David Martín.
RM Castilla:   Oliver; Sousa, Leo, Martín Pulido, Nacho Ramos (Meca 46´); Zafra, Zomoza,
               Fernando (Beltrán 65´), Zárate (Epitié 46´), Sestelo (Robles 46´), Martins (David Sánchez 55´).

2000

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
FC Barcelona B (Spain)
CD Tenerife (Spain)
CDO Marítima (Spain)

Semifinals [Aug 18, 19]
UD Lanzarote	4-0 CDO Marítima
CD Tenerife	3-3 FC Barcelona B      [FC Barcelona B on pen.]
  [0-1 Ballesteros 2´, 0-2 Barata 28´, 0-3 Barata (p) 45´, 1-3 Michki 49´, 2-3 Alberto 60´, 3-3 Jofre 87´]
CD Tenerife:    Sergio; Curro Torres, Lussenhoff, Ballesteros, Basavibaso; Martí, Germán,
                Jordi, Juan Jesús,; Barata, Luis García. (+ Dani, Hugo, Morales, Simuntenkov, Pier.
FC Barcelona B: Javi Ruiz; Carrión, Cuadrado, Dani, Hidalgo; Motta, Moisés, 
                 Alberto; Sergio, Micki, Babangida.

Third place match [Aug 20]
CD Tenerife	3-0 CDO Marítima
  [0-1 Hugo Morales 1´, 0-2 Simuntenkov 10´. 0-3 Hugo Morales 29´]
CD Tenerife:   Ibrahim; Curro Torres, Ballesteros, Charcos, Ayoze; Germán, Dani, Jordi, Hugo Morales;
               Simuntenkov, Mista. (+ Lussenhoff, Lluis Martí, Barata, Luis García).
CDC Marítima:  Raúl; Juan Carlos, Aridani, Carmelo, David; Gustavo, Tata, Jorge, Rubén;
               Manuel, Santiago. (+ Raúl Hernández, David II, Rayco, Alexis, Marcos, Marcial).

Final [Aug 20]
UD Lanzarote	1-2 FC Barcelona B
  [0-1 Alberto 80´, 0-2 Miki 86´, 1-´2 Jonatan Torres 90´]


2001

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
Córdoba CF (Spain)
Levante UD (Spain)
CDO Martíma (Spain)

Semifinals [Aug 13, 14]
UD Lanzarote 	2-2 CDO Marítima      [UD Lanzarote on pen.]
Córdoba CF    3-0 Levante UD B
[1-0 Whellinton 62´, 2-0 Gallego 68´, 3-0 Jonathan 89´]
Córdoba CF:   Jaúregui; Velasco, Soria, Soto, Rafa Navarro; Fabao, López Ramos, Whellinton, Jonathan; Platero, Naval. (+ Arthur, Alfonso, Manolo, Gallego, Rafa Moreno).
Levante UD B: Iván Pinal; Alfonso, Aurre, Oliver, Rubén Pastor; Coscaya, Limones, Borja, Chota, Neftali, Yago. (+ Rubén, Briot, David, González, Sulinán).
Third place match [Aug 15] CDO Marítima 2-6 Levante UD
Final [Aug 15] UD Lanzarote    1-3 Córdoba CF
[1-0 Jonathan 34´, 1-1 Soria 42´, 1-2 Whellinton 58´, 1-3 Ehelliton 85´]
UD Lanzarote: Marino; Vladimir, Arroyo, Armamdo, Pi; P. Cruz, Jonathan, Fali,
F. Santana; Fran Rivera, Saulo. (+ Boé, Maciot, Zipi).
Córdoba CF:   Jaúregui; Velasco, Soria, Rafa Navarro, Fabao; López Ramos, Lawal, Soto; Artur; Wellinton, Jonathan. (+ R. Moreno, Alfonso, Gallego, Platero, Manolo).

2002

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
CD Teguise (Spain)
Elche CF (Spain)
CDO Marítima (Spain)

Semifinals [Aug 13, 14]
CDC Marítima	0-4 Elche CF
  [0-1 Meca , 0-2 Meca 35´, 0-3 Loren 42´, 0-4 Arnal 80´]
CDC Marítima: Yerai; Kike, Carmelo, Luis Carlos, Aridane; Carlos, Ito, Germán, 
              Pacho; Tata, Rafa. (+ Rubén I, Marcos, Cana, leo, Rubñen II, Ibrahim).
Elche CF:     Aizkorreta; Rondo, Bornes, Raúl Pérez, Tabaré (Sena); Pepelu, Loren (David Cuéllar),
              Melgar (Raúl Ivars); Serrano (Santamaría), Arnal, Meca.
UD Lanzarote	2-2 CD Teguise           [CD Teguise on pen.]
  [0-1 David Martín 15´, 1-1 Nacho Franco 18´, 1-2 Zipi 25´, 2-2 Rafa Rodríguez 47´]

Third place match [Aug 15]
UD Lanzarote	3-0 CDO Marítima
  [1-0 Sergio 12´, 2-0 Santaella 61´, 3-0 Nacho Franco 89´]

Final [Aug 15]
CD Teguise	1-5 Elche CF
  [0-1 Meca 25´, 0-2 Meca 39´, 1-2 Rafa Rodríguez 55´, 1-3 Loren 58´, 
   1-4 Nino 86´, 1-5 Arnal 87´]
CD Teguise: Adán; Luis, José María, Guijarro, Juani; Alex, Cindo, David Martín, Rafa Rodríguez;
            Iker, Güi. (+ Víctor Hernández, Echedey, Juan Pedro, Raúl).
Elche CF:   Toni; Velasco, Cabrejo, Benja, Bornes; Melgar, Santamaría, Raúl Ivars, Meca;
            Loren, Nino. (+ Pepelu, Serrano, Sena, Arnal).

2003

Participants:
UD lanzarote (Spain)
CD Orientación Marítima (Spain)
CD Tenerife (Spain)
UD Las Palmas (Spain)

Semifinals [Aug 10, 11]
CDO Martítima	0-2 CD Tenerife
  [0-1 Keko 73´, 0-2 Keko 80´]
CDO Marítima: Machím; Ruymán, Pi, Enrique, Carmelo; Quique, Rubén II, Marcos, Germán;
              Pacho, tata. (+ Agrail, Alexis, Iván, Josito, Jona).
CD Tenerife:  E. Sánchez; Kirian, Roberto Carlos, S. Corona, Hidalgo; Vitolo, Miguel Ángel, Cristo Marrero,
              Airám; Kiko Ratón, Keko. (+ Garai, J. Torres, Aarón, Guillermo, Djukic, Álvaro Iglesias, Willy).
UD Lanzarote	2-2 UD las Palmas      [UD Las Palmas on pen.]
  [1-0 Aitor 35´, 2-0 Francis 54´, 2-1 Rubén 75´, 2-2 Rubén 87´]
UD Lanzarote: Marino; Santi, Chiqui, Sergio, Aitor; Vladimir, Francis, Maciot, Adán; Micky, 
              Gustavo García. (+ Mikel Padrón, Nacho Castro, Pinedo, Lolo, Salas, Falo).
Las Palmas:   Nauzet Pérez; David García, Aday, Molina, Juanma; Borja, Adrián Martín, Nauzet Alemán, 
              Momo, Ángel Sánchez, Rafa. (+ Cicovic, Tomás, Pedro Vega, David González, Jotha, Rubén).

Third place match [Aug 12]
UD Lanzarote	2-2 CD Orientación Marítima      [Ud Lanzarote on pen.]
  [0-1 Carlos 44´, 1-1 Nacho Castro 57´, 2-1 Nacho Castro 67´, 2-2 Ruimán 83´]       

Final [Aug 12]
CD Tenerife	0-0 UD Las Palmas        [CD Tenerife 4-3 on pen.]
  [-]
CD Tenerife: Álvaro Iglesias; Kirian (Kiko Ratón), Corona, Roberto Carlos, Iker Garai; Vitolo, A. Hidalgo (Guillermo), 
             Aarón (Manuel Bueno), Cristo Marrero (Djukic); Jonathan Torres (Miguel Ángel), Willy (Airám). 
Las Palmas:  Orlando; Javi Martel, Juanma, Molina, David García; Jotha, Momo, Tomás,
             Ángel Sánchez (Aday); Pedro Vega (David González), Rubén.

2004

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
CD Tenerife (Spain)
CD Orientación Martítima (Spain)
UD Fuerteventura (Spain)

Semifinals [Aug 12, 13]
UD Lanzarote	1-0 CD Tenerife
  [1-0 Calvillo 78´]
UD Lanzarote: Gaitán; Rubén, Iraola, Raúl, Miguel Ángel; Kike, Alejandro, Maciot,
              Soriano; Lanza, Gustavo. (+ Calvillo, Cotrofe).
CD Tenerife:  Baines; Marrero, Bermudo, Linares, Kiriam; Cristo, Iker Garai, Willy,
              Bombarda; Iván Ania, Hormiga. (+ Kikrian, Faruk, Adrián).
CDO Marítima	0-1 UD Fuerteventura
  [0-1 Joropo 76´]
CDO Marítima:  Igraíl; Enrique, Quique, Pedro Cruz (Josito), Aridane; 
               Pi, Ito, Alexis (Robaina), Pacho (Ta); Toño, Rosmen.
Fuerteventura: David Criado; Ayoze, Benito, Jacob (Carlitos), Yeray Soto; Lando (Checa), 
               Zúñiga (Graciano), Joropo, Simón (Yeray); Pedro Pascual (Joaquín), Fali.

Third place match [Aug 14]
CD Tenerife	0-2 CD Orientación Marítima
  [0-1 Rosmen 78´, 0-2 Rosmen 92´]
CD Tenerife:  Adolfo Baines; Faruk, Iker Garai, David Linares, Jonés; Willy, 
              Julio Hormiga, Iván Ania, Zonzamas; Cristo Marrero, Adrián Gutiérrez.
CDO Marítima: Raúl; Quíque, Pedro Cruz, Aridane, Enrique; Alexis, Jona, Toño, 
              Sixto; Ta, Pacho, (+ Jonay, Josito, Pi, Robayna, Rosemn, Ito).

Final [Aug 14]
UD Lanzarote	2-0 UD Fuerteventura
  [1-0 Soriano 55´, 2-0 Alejandro 78´]
 

2005

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
UD Las Palmas (Spain)
CD Orientación Martítima (Spain)


Semifinals [Aug 16] 
UD Lanzarote	2-2 CDO Marítima      [UD Lanzarote on pen.]
  [1-0 Jaba 6´, 2-0 Carreño 14´, 2-1 Rubén Rodríguez 69´, 2-2 David Martín 88´]
UD Lanzarote:  Floro; Ángel, Raúl, Sarasúa, Ignacio; Hernández (Ayoze), Lanza, 
               Fali (Maciot Devora), Jaba (Cotrofe); Gustavo García (Maikel Padrón), Carreño.
CDO Marítima:  Roberto; Kamara (Joña), Pedro Cruz (Aridane), Pi, Quique; Sixto (José David), 
               David Martín, Ta (Yaco), Francis Falcón; Rubén Rodríguez, Pacho (Alexis).

Final [Aug 17]
UD Lanzarote	0-0 UD Las Palmas     [UD Lanzarote on pen.]
  [-]
UD Lanzarote:  Floro; Jorge Campos, Raúl, Sarasúa, Ignacio (Ángel); Hernández, Cotrofe (Jaba), 
               Ito (Lolo), JJ Lanza; Maciot Devora (Fali), Munduate (Carreño).
UD Las Palmas: Javi Ortega; Nacho Vera, lone, Víctor Afonso, Gustavo; Carcedo, Nauzet Cruz (Lolo), 
               Darino, Cabeza, David González, Nacho Casanova.

2006

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
CD Tenerife (Spain)
Universidad Las Palmas (Spain)
CD Orientación Marítima (Spain)

Semifinals [Aug 7,8]
UD Lanzarote	0-0 CD Tenerife      [UD Lanzarote on pen.]
  [-]
UD Lanzarote: Arroyo; Campos, De La Plata, Juanma, Raúl; Checa, Meca, 
              Sergio, Aarón; Pí, Juanjo. (+ Yeray, Rivas, Fabiani, Marcos).
CD Tenerife:  Bernardo; Marc Bertrán, Pablo Sicilia, Culebras, Rafael Clavero; Andrés San Martín, Juan Ramón, 
              Sergio Torres, Suso; Cristo Marrero, Raúl Sánchez. (+ Manuel Castiñeira, Franz Bertin, Ayoze, Tomi).
CDO Marítima	0-1 Universidad Las Palmas
  [0-1 Alejandro Suárez 74´]

Third place match [Aug 9]
CD Tenerife	0-0 Orientación Marítima   [CD Tenerife 5-3 on pen.]
  [-]
CD Tenerife:  Samuel; Blanco, Manuel Castiñeira, Franz Bertin, Héctor; Oscar Péréz, Ruano, 
              Ayoze, Ricardo; Ángel, Tomi. (+ Kirian, Omar, Juan Ramón, Raúl Sánchez).
CDO Marítima: Fran; Quique, Cámara, Sixto, Pi; Ito, David Martín, Nacho, Soto, Abraham, 
              Maciot. (+ Pedro Cruz, Maikel Padrón, Rubén, Rosmén, Francis Torres).

Final [Aug 9]
UD Lanzarote	0-3 Universidad Las Palmas
  [0-1 David Medina 59´, 0-2 Corominas 69´, 0-3 David Medina 81´]
UD Lanzarote: Marino; Jorge Campos, De la Plata, Zamorano, Juanma (Raúl García); 
              Eliot (Checa), Alcolea (Rivas), Marcos (Meca), Yeray (Aarón); Enric Pí, Fabiani.
Universidad:  Moisés; Nacho Vera, Ismael, Molina (Aitor), David Medina, Sergio, 
              Corominas, Pachi, Alejandro (Paulino), Moisés, Ángel Sánchez (Ángel Luis).

2007

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
CD Teguise (Spain)
UD Fuerteventura (Spain)
CD Orientación Marítima (Spain)

Semifinals [Aug 14, 15]
UD Lanzarote	1-2 CD Teguise
CDO Marítima	0-2 UD Fuerteventura 

Third place match [Aug 16]
UD Lanzarote	x-x CDO Marítima  [winner CDO Marítima]

Final [Aug 16]
CD Teguise	0-0 UD Fuerteventura         [UD Fuerteventura on pen.]        
  [-]
CD Teguise:    Pedrito; Maikel Brito, Leo, Álex (Rafa González), Ayoze (Berti), Sergio Torres (Camacho), 
               Marco (Ignacio); Tana Péréz (Yeray Brito), Víctor Rodríguez, Tomás.
Fuerteventura: Yeray Soto (Pedro); Iván Casquero, Miguel Alfonso, Badayco, Silvano (Richard); 
               Futre (Pepollo), Joropo, Memo (Teo); Gustavo García (Eloy), Moisés.

2008

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
SD Eibar (Spain)
UD Las Palmas (Spain)
FC Barcelona B (Spain)

Semifinals [Aug 13,14]
UD Lanzarote	1-0 SD Eibar
  [1-0 Vladimir]
UD Lanzarote:  Marino; Cristiá, Iván Martín, Dani Mayo, Adrián; Raúl, Vladimir, Maciot, 
               Yeray Hernández; Óscar Martin, Jonathan Torres. (+ Eliot, Vicky, Jotha, Niche, Sali).
SD Eibar:      
UD Las Palmas	3-1 FC Barcelona B
  [1-0 Saúl 70´, 2-0 Rondón 84´, 2-1 Abraham 88´, 3-1 Saúl 92´]
UD Las Palmas:  Pindado; David García, Samuel, López Ramos, Dani López; Cobas, Jorge, Nauzet, 
                Francis; Sergio, Márquez. (+ Santamaría, Pablo Sánchez, Darino, Saúl, Rondón).
FC Barcelona B: Oier; Montoya, Johny López, Héctor Verde, Espandín; Xavi Torres, Rueda, Nolito, 
                Rayo; Tiago, Rochina. (+ Fontas, Polaco, Jose Luis, Gai, Abraham, Maric).

Third place match [Aug 16]
SD Eibar	5-0 FC Barcelona B
  [1-0 Yagüe (p) 1´, 2-0 Codina 14´, 3-0 Yagüe 29´, 4-0 Germán 75´, 5-0 Germán 82´]
SD Eibar:       Zigor; Martínez, Ucelay, Echániz, Raúl García; Carmelo, Codina, Carlos Rubén,
                Lombraña; Cases, Yagüe. (+ Larrazabal, Robles, Asis Peña, Germán, Goiría, Sutil).
FC Barcelona B: R. Niño: Montoya, Fontás, Solano, Polaco; José Luis, Thiago, Oriol Romero,
                Gai; Abraham, Maric. (+ Rueda, Rochina, Nolito, Toribio, Ray).

Final [Aug 16]
UD Lanzarote	1-3 UD Las Palmas
  [0-1 Eliot 26´, 1-1 Saúl 36´, 1-2 David González 59´, 1-3 Eliot (ogc) 85´] 
UD Lanzarote:  Reguero; Gil, Eliot, Adrián, Peláez; Vicky, Raúl, Niche, Rubén; 
               Ciani, Toñito. (+ Iván, Vladimir, Oscar, Maciot, Jonathan).
UD Las Palmas: Santamaría; Juanpa, Iván Benitez, Mamuel, Ruyman; Gustavo, Vicente, 
               David González, Darin; Pablo Sánchez, Saúl. (+ Pindado, Ione, López Ramos, Cobas, Rondón, Sergio).

2009

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
Real Unión de Irún (Spain)
CD Alavés (Spain)
Universidad de Las Palmas (Spain)

Semifinals [Aug 13, 14]
Universidad LP	0-2 CD Alavés
  [0-1 Geni 61´, 0-2 Reguero 92´]
Universidad LP: Santi Lampón; Yeray Soto, Juanfran, Ojeda (Sergio), Deivid; Alberto Hernández (David Fas), 
                Futre, Eloy, Nacho Quirino; Cristo Martín (Pachi Castellano), Ángel Sánchez (Gustavo García).
CD Alavés:      Montero; Mesquita, Romerito, Ruano (Oscar Rico), Fran Moreno; Geni (Reguero), 
                Eneko (Carrión), Manu, Dani Bouzas; Óscar Martínez (Diego Segura), Raúl Llorente. 
UD Lanzarote	0-0 Real Unión de Irún           [Real Unión on pen.]
  [-]
UD Lanzarote:  Floro; Sixto (Ian, Maikel Padrón)), Ángel Gil, Jona, Kamara; Jotha, Ayoze Pérez, 
               Vladimir, Rosmen (Miguel Yunes); Maciot (Toñito), José Manuel (Alex Balsera).
Real Unión:    Jauregui; Gabaraín (Markel Robles), Joseba Aguirre, Mendinueta, Josu Iglesias; Beobide, Quero (Adan Smith), 
               Aitor Sanz (Eneko Romo), Goikoetxea (Iñaki Deskarga); Gorka Brit (Sergio Francisco), Ángel Montoro.

Third place match [Aug 15]
UD Lanzarote	2-3 Universidad de Las Palmas
  [1-0 Jos´´e manuel, 1-1 nacho Qurino, 1-2 Omar, 2-2 Maciot (p), 2-3 Gustavo (p)]

Final [Aug 15]
CD Alavés	1-0 Real Unión Irún
  [1-0 Diego Segura 39´]
CD Alavés:     Pagola; Igor Cuesta, Guerreñu, Romerito, Geni (Fran Moreno 62´); Igor Martínez (Luque 78´), Dani Bouzas 
               (Oscar Martínez 62´), Diego Segura (Reguero 71´), Carrión; Raúl Llorente, Óscar Rico.
R. Unión Irún: Jauregui, Gurrutxaga, Salcedo, Oier, Deskarga (Mendinueta 46´), Markel, Abásolo (Sergio Francisco 69´), 
               Eneko Romo (Beobide 69´), Juan Domínguez, Rubén Durán (Goikoetxea 76´), Seguro (Brit 69´).    

2010

Participants:
UD Las Palmas (Spain)
Universidad Las Palmas (Spain)
Orientación Marítima (Spain)

Semifinals [Aug 14, 15]
UD Lanzarote	1-1 Universidad Las Palmas
UD Las Palmas	4-2 Orientación Marítima

Third place match [Aug 16]
UD Lanzarote	2-0 Orientación Marítima

Final [Aug 16]
UD Las Palmas	1-1 Universidad Las Palmas
  [0-1 Ángel Sánchez 41´, 1-1 Álvaro Cejudo (p) 55´]
UD Las Palmas:  Barbosa; Aythami, Juanpe, David García, Ruymán; Cejudo, Vicente, David González, 
                Vitolo; Jonathan Viera, Javi Guerrero. (+ Tyronne, Sergio Suárez, Guayre, Amado).
Universidad LP: Vargas; Soto, Juanfran, Alberto, Casquero; Cristo Marrero, Alberto Hernández, Pachi, Futre; 
                Ángel Sánchez, Aridane. (+ Omar, Eloy, Cristo Martín).

2011

Participants:
UD Lanzaote (Spain)
UD Las Palmas (Spain)
Selección de Lanzarote (Spain)
 [Aug 9]
UD Lanzarote	2-1 Selección de Lanzarote
  [0-1 Maikel Brito 52´, 1-1 Betancort 84´, 1-2 Gustavo García 93´]
UD Lanzarote:   Ruymán; Sixto, Felipe, Carlos Rosa, David Dorta; Jotha, Alex Yunes, 
                Javi Morales, Rosmen; Gustavo, Toñito.
Sel. Lanzarote: Miguel; Jaimie, Ancor, Abel, Maikel Brito; Kamara, Miguel Yunes, 
                Yeray Brito, Orlando; Antonio Yeray, Oswaldo.

 [Aug 10]
Sel. Lanzarote	0-5 UD Las Palmas
  [0-1 Quiroga 19´, 0-2 Vitolo 33´, 0-3 Jonathan Viera 35´, 0-4 Sergio Suárez 44´, 
   0-5 Vicente Gómez 82´]
Sel. Lanzarote: Adonay; Atamán, Ito, Ateney, Kamara; Abel (Jaime), Yeray Brito (Antonio Yeray), 
                Víctor Tavío (Ancor), Ubay Curbelo; Dani (Orlando), Camacho. 
UD Las Palmas:  Alejandro; Pignol (Aythami), Diego Herner (Álvaro Arencibia), Juanpe; Ruymán, Javi Castellano (David González), 
                Vicente Gómez, Sergio Suárez (Francis Suárez), Vitolo (Pedro Vega); Jonathan Viera (Manu Dimas), Quiroga. 

 [Aug 11]
UD Lanzarote	0-0 UD Las Palmas
  [-]
UD Lanzarote:  Santi Lampón, Ángel Gil, Taja (Sixto 79), David Dorta (José Carlos 55), Adrián, Javi Betancort (Jotha 65), 
               Roberto (Alex Yunes 51), Vladimir, Jonathan Torres, Echedey (Gustavo García 70) y Ayoze Pérez (Rosmen 70).
UD Las Palmas: Raúl, Raúl Herrera (Aythami 69), Roque (Pedro Vega 84), Artiles (Cristian Herrera 79), Francis Suárez (Manu Dimas 89), 
               Dani Castellano (Álvaro 55), Borja, Hernán, Omar, Acai, Alex Rivero.

2012

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
CD Tenerife (Spain)

Final [Aug 18]
UD Lanzarote	3-1 CD Tenerife
  [1-0 Rosmen 8´, 2-0 Alex Yunes 12´, 2-1 Cristo Martín 38´, 3-1 Juancar 86´]
UD Lanzarote:  Marco Machín; Kamara (Camacho), Adrián Martín, Carlos Rosa, Ángel Gil, Javi Betancort, Alex Yunes, 
               Echedey (Juancar), Toñito (Roberto Cabrera); Miguel Yunes (Taja), Rosmen (Lolo).
CD Tenerife:   Sergio Aragoneses; Raúl Llorente (Tarantino 46), Aridane, Chechu Flores (David Medina), Luismi Loro (Abel), 
               Yeray (Jeremy), Bruno, Amado, Javi Moyano (Ayoze Pérez); Iñigo Ros, Cristo Martín (Suso).

2013

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
Selección de Lanzarote (Spain)
Unión Sur Yaiza (Spain)

 [Aug 18]
Sel. Lanzarote	0-1 Unión Sur Yaiza
  [0-1 Javi Melián 36´]
Sel. Lanzarote: Doramas; Richard, Rafa, Atamán, Roberto; Javier, Aday, 
                Sergio, Antonio Yeray; Edson, Joshua. 
U. Sur Yaiza:   Adonay; Tito, Javi Morales, Aridane, Jona; Roberto, 
                Javi Melián, Alex Yunes, Rubén Mendoza; David Martín, Fouad.

UD Lanzarote	3-0 Selección de Lanzarote
  [1-0 Jotha (p) 16´, 2-0 Toñito 30´, 3-0 Juanca 36´]
UD Lanzarote:   Aridani; Camacho, Ángel, Taja, Adrián Martín; Jotha, 
                Fran Gil, Yaco, Echedey, Toñito, Juanca.
Sel. Lanzarote: Doramas; Rafa, Roberto, Javier, Antonio Yeray; Joshua, 
                Josito, Ubay, Nichel; Santi, Maikel Padrón.

UD Lanzarote	1-0 Unión Sur Yaiza
  [1-0 Aridane (ogc) 12´]
UD Lanzarote:   Aridani; Camacho, Ángel, David Mchín, Adrián Martín; Jotha, 
                Fran Gil, Yaco, Kennedy; Toñito, Juanca.
U. Sur Yaiza:   Adonay; Tito, Javi Morales, Aridane, Jona; Alex Yunes, 
                David Martín, Nauzet, Dani; Rubén Mendoza, Miguel Yunes.

2014

Participants:
UD Lanzarote (Spain)
CD El Cotillo (Spain)
Unión Sur Yaiza (Spain)

 [Aug 16]
Unión Sur Yaiza	1-1 CD El Cotillo
  [1-0 Aridane 31´, 1-1 Juanmi 36´]
U. Sur Yaiza:  Doramas; Crispy, Nauzet, Kamara, Aridane; Robert, Juanjo, Juanca, Nichel; 
               Rubén Rodríguez, Antonio Yeray.
CD El Cotillo: Julio; Pelayo, Ancor, Kilian, Mamadou; Iván, Juanmi, Héctor, 
                Juanjo; Pedrito, Roberto.

UD Lanzarote	1-0 CD El Cotillo
  [1-0 Rosmen (p) 9´]
UD Lanzarote:  Agoney; Ángel, Ignacio, Luis Arráez, Francis Hernández; Kilian, 
               Marcos Cabrera, Rosmen, Toñito; Kennedy, Mauri.
CD El Cotillo: Julio; Kilian (Raúl), Iván, Mamadou, Ancor; Alberto, Larry, 
               Ángel, Raúl; Sandro, Hugo.

UD Lanzarote	1-1 Unión Sur Yaiza
  [0-1 Aridane 9´, 1-1 Rosmen 85´]
UD Lanzarote:  Agoney; Jesús, Adrián Delgado, Raúl, Luis Arráez (Yaco); Brad, 
               Marcos Cabrera (Oliver), Echedey, Kennedy (Toñito); Mauri (Jeremy), Rosmen.
U. Sur Yaiza:  Ruymán; Kamara, Aridane, Crispy (Nauzet), Javi Morales (Aythami); Robert, Juanjo (Juanca), 
               Ryan, Fouad (Antonio Yeray); Javi Melián, Nichel (Rubén Rodríguez).